In april ging ik langs bij Pand Breukelen en maakte daar verschillende styling projecten. Ik mocht gebruik maken van hun mooie servies en tafel accessoires.
Ik maakte eerder een blogpost hierover. Nog steeds stond op de planning om nog een volgende blogpost te maken.
Kritisch zijn op je eigen foto’s
Ik keek weer naar mijn foto’s en vond veel foto’s niet goed. Niet goed, wat bedoel je? Nu zie ik glimmend bestek, witte borden die licht weerkaatsen, een bord die eigenlijk te leeg is maar die gevuld met eten moet zijn. Een close-up die niet scherp is, waar teveel rommel omheen ligt die je gewoon even opzij moet schuiven voor de close-up foto. Waarom ligt er een tak met besjes in de schaal en is deze niet gevuld met lekker stokbrood? Op je eigen eettafel vul je toch ook niet een schaal met besjes?
Ik verbaas mij over het feit dat ik nu al zoveel heb geleerd de afgelopen tijd. Nu moet ik ook zeggen dat ik er best veel tijd in heb gestoken: cursussen food fotografie gevolgd en oefenen, oefenen oefenen in mijn foto studio en daadwerkelijk al fotoshoots uitgevoerd voor een restaurant….!
Aangezien ik het zonde vond om helemaal niks meer met de foto’s te doen heb ik er een andere draai aan gegeven. Al lange tijd wil ik met “dark food photography” aan de slag. Dit zijn donkere foto’s van eten, met een bepaald “moody” sfeertje. Een indruk kun je krijgen op mijn Pinterest board.
Mijn foto’s bewerk ik altijd in Lightroom (een aanrader) en deze keer heb ik flink lopen schuiven met de knoppen.

Bovenstaande foto is de onbewerkte foto. Ik heb de foto uitgeknipt, recht gemaakt en gespeeld met de verschillende mogelijkheden. Zo heb ik het contrast aangepast en de vignetten knoppen aangepast. Vignetten zijn een soort van zwart rondje die om de foto heen gaat, deze kun je uiteraard aanpassen naar donker en licht. Je moet alleen oppassen dat je het niet teveel gaat zien. Ook kun je spelen met de schaduw.

Nog steeds stoort mij dat het witte bord het licht van het dakraam weerkaatst. Ik gebruikte hier ook nog geen reflector of een diffusor.


Hoe maak je een Filter in Lightroom?
Ik vind het wel mooi geworden eigenlijk, de bewerking. Deze bewerking kun je ook opslaan als filter, als preset. Hoe doe je dit?
Je hebt de foto bewerkt, dan ga je naar links naar je “navigator” en dan naar “voorinstellingen”. Hier kun je de filter een naam geven en opslaan. Heb je dus eenzelfde soort serie dan heb je met 1 klik op de knop alle foto’s bewerkt. Uiteraard moet je ze nog checken op licht en donker.
Nu moet ik ook zeggen dat ik op zoek ben naar mijn eigen stijl met styling en fotografie. Qua styling denk ik dat ik steeds meer mijn weg vindt, ik luister sterk naar mijn gevoel, wat vind ik mooi, wat voelt goed?
Qua fotografie is het veel leren, technisch, met licht werken maar ook uitproberen zoals met Lightroom.